Międzynarodowe Targi Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma to największe targi budowlane na świecie. W dniach 11-17 kwietnia 2016 r. odbyła się ich 31 edycja. Targi odbywają się co trzy lata i ściągają ogromne ilości wystawców oraz zwiedzających.

Bauma to także duże wydarzenie i mobilizacja dla naszej firmy. Stoisko na targach przygotowane przez kolegów z Societe Generale Equipment Finance w Niemczech cieszyło się dużą popularnością. Z pewnością nie był to czas wypoczynku dla polskiej reprezentacji naszej firmy. Wielu odwiedzających stanowili nasi polscy dostawcy. Miło było spotkać się na innym gruncie.

Drugiego dnia targów zaprosiliśmy klientów i dostawców na Wieczór Bawarski w znanym monachijskim browarze LOWENBRAEUKELLER. Zabawa była tematyczna, oprawę muzyczną zapewniły dwa zespoły: ludowy zespół instrumentalistów oraz damski kwartet saksofoniczny. Na imprezie obecnych było 1,5 tys. klientów. Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i miłą atmosferę.

Na Baumie tradycyjnie można podejrzeć nowości. Monachijskie targi są znane z premier branżowych. Wielu wystawców właśnie tam po raz pierwszy pokazuje najnowsze produkty i maszyny lub prezentuje innowacyjne technologie. Podczas kilkudniowej wystawy odbyły się liczne pokazy na żywo, w trakcie których goście mieli okazję przekonać się o możliwościach sprzętu i podziwiać gabaryty tytanów prac budowlanych. Niektóre z nich mogą Państwo podziwiać na zdjęciach. Najlepsi zdobyli nagrody Bauma Innovation 2016. Serdecznie gratulujemy trofeów!

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło aż 530 tys. zwiedzających z blisko 200 krajów. Był to najlepszy wynik w historii tych targów. Kolejne targi Bauma odbędą się również w Monachium w dniach 8-14 kwietnia 2019 roku.