12 maja 2017 roku, w Mikołowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Festyn Rodzinny. SG Equipment Leasing Polska była jednym ze sponsorów atrakcji, które czekały na dzieci. W programie znalazły się konkursy, zabawy i rozgrywki sportowe dla dzieci i dorosłych, suchy basen z piłkami, kawiarenka i wiele pozostałych atrakcji. SG Equipment Leasing Polska zapewniła ściankę wspinaczkową, cieszącą się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały czas trwania festynu.

Podobnie jak pracownicy szkoły zabiegający o lepsze warunki nauki dla dzieci, co wiąże się z zapewnieniem im nowoczesnej placówki wyposażonej w świetny sprzęt i zaawansowane technologie, SG Equipment Polska na skalę krajową i międzynarodową przekazuje w leasing środki trwałe: maszyny i urządzenia, środki transportu i nowoczesne technologie, pomagające przedsiębiorcom rozwijać biznes.

„Do tej pory nie braliśmy udziału w tego typu wydarzeniach jako sponsor. Jednak codziennie nasza praca przekłada się na bardzo wymierne i praktyczne wsparcie lokalnej gospodarki i społeczności. Kiedy w mikołowskim przedsiębiorstwie powstaje finansowany przez nas park maszynowy, firma się rozwija, zatrudniani są pracownicy. Mnie osobiście zdarzyło się – i był to chyba najpiękniejszy leasing w mojej karierze – pozyskać finansowanie na zakup inkubatorów dla dzieci urodzonych przedwcześnie. W tym kontekście muszę powiedzieć, że stale wspieramy osoby i instytucje z Mikołowa.”
– powiedziała Anna Przechrzta, Doradca ds. leasingu w rozmowie z Gazetą Mikołowską.